polski Poniedziałek - 26 października 2020 Ewarysta, Lucyny, Lutosławy      Uwaga! Strona działa poprawnie tylko w przeglądarce Mozilla Firefox
Strona główna / Fotogalerie / Galeria Historyczna

Galeria Historyczna
Historia

Kliknij na obrazku aby go powiekszyc Kliknij na obrazku aby go powiekszyc Kliknij na obrazku aby go powiekszyc
Piotr Wójcik w mundurze austriackim (zdjęcie wykonane we Lwowie ok 1910-1912r.)Piotr Wójcik (stojący od lewej)wraz z kolegami. Zdjęcie wykonane we Lwowie ok 1910-1912r.Dokument tożsamości Piotra Walczaka (pradziadka ks. Bronisława Walczaka)wydany w Krakowie 14.02.1915r.
Dokument tożsamości Wiktorii Walczak z domu Kot żony Piotra Walczaka wydany w Krakowie 14. 02.1915r.17 sierpnia 1940 rok ślub Władysławy Wójcik i Jana Pazdalskiego. Zdjęcie wykonane na miejscu dzisiejszego parkingu przed naszym kościołem.Wśród orkiestry od lewej widoczny Cholawa, a następny to brat pana młodego. Bryczką powozi Piotr Salwiński z Bieńczyc,w środku siedzi pan młody w otoczeniu druhen i drużbów. Wesele Władysławy Wójcik i Jana Pazdalskiego, 1940r.
Dróżbowie przed kościołem w Pleszowie, od lewej Władysława Ślęzak, Jakub Wójcik, Zofia Kowal i Piotr Pazdalski z Grębałowa.
Przed kościołem w Pleszowie podczas ślubu Władysławy Wójcik i Jana Pazdalskiego. Od lewej: Piotr Salwiński (dorożkarz)Józef Kardas, Jan Biernacik z Rakowic, Józef Daniel. Wiktoria Wójcik (sistra Władysławy i wcześniejsza żona Jana Pazdalskiego)6 lipca 1941 roku, wesele Zofii Daniel i Andrzeja Wójcika(zginął kilka miesięcy po ślubie).Zdjęcie wykonane na drodze z kościoła w Pleszowie do Luboczy od lewej:Józefa Pietruszka, Władysława Ślęzak, Jakub Wójcik, z tyłu Wiktoria i Piotr Wójcik.
20 lipca 1941 rok ślub Władysławy Ślęzak i Jakuba Wójcika.Na bryczce siedzą od lewej Juliusz Wójcik, Pani Młoda, Jan Wójcik i woźnica służący u Jana Walczaka.Wesele Władysławy Ślęzak i Jakuba Wójcika na bryczce od lewej: Antoni Grzesiak, Stanisław Kaczmarczyk, Piotr Wójcik, żona Józefa Daniela, Żyd Wilhelm Rakowski, Stanisław Wójcik, Józef Rakowski (syn Wilhelma, mieszkali Jako przesiedleńcy w Luboczy, obydwaj zginęli w Mogile koło kopca Wandy. Korowód weselny na drodze do Pleszowa (wesele Władysławy Ślęzak i Jakuba Wójcika).
Państwo młodzi Władysława Ślęzak i Jakub Wójcik, od lewej Władysława Pazdalska z domu Wójcik.Zdjęcie wykonane w latach pięćdziesiątych przed domem Heleny i Piotra Wójcików (dzisiaj ul. Lubocka 97)od lewej Jan Wilkowski, Antoni Kowal, Piotr Wójcik, Józefa Pazdalska, Marian Grzesiak, Józef Kot.Staw przykościelny zajmował teren dzisiejszego sklepu aż pod kościół. Zdjęcie wykonane w latach pięćdziesiątych, Józefa Pazdalska i Piotr Wójcik.
Wał stawu, który znajdował się na terenie dzisiejszego sklepu i sięgał aż pod dzisiejszy budynek kościelny. Na zdjęciu Józefa Ślęzak i Józef Kot.Metropolita Krakowski podczas procesji ku uczczeniu św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.
Ks. arcybiskup Karol Wojtyła 14 marca 1967 roku podczas wizytacji parafii Pleszów przybył do Luboczy i odprawił mszę św. na placu przy dzisiejszym kościele, podczas której udzielił sakramentu bierzmowania.Na zdjęciu w asyście dk Stefan Mazgaj, w głębi pierwszy na prawo od Ks. Arcybiskupa ks. Franciszek Truty.Jest to szczególnie cenne zdjęcie dokumentujące obecność tak ważnej osoby w naszej Parafii.
Kościół w Pleszowie od lewej ks.Stanisław Dziedzic, od 1964 roku zamieszkał w Luboczy i tu posługiwał, ks.Stanisław Chyc proboszcz pleszowski oraz ks.Kazimierz Kubień.Dożynki w drugiej połowie lat sześćdziesiątych.Stoją od lewej:Bronisław Matuszczyk,Zofia Nowak,Ewa Frankowska,Zofia Broś, Maria Król, Piotr Wójcik,Władysława Broś. Siedzą od lewej:Wiesław Siekierski,Janusz Walczak,Anna Partyła, Zofia Matuszczyk,Władysław Kowal.
Leży:Józef Wójcik.
---