polski Czwartek - 19 lipca 2018 Alfreny, Rufina, Wincentego      Uwaga! Strona działa poprawnie tylko w przeglądarce Mozilla Firefox
Strona główna / Sakramenty / Małżeństwo

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA
GŁĘBOKA WSPÓLNOTA ŻYCIA I MIŁOŚCI MAŁŻEŃSKIEJ

WYMAGANIA FORMALNE I WARUNKI KONIECZNE DO SPEŁNIENIA PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

1. Narzeczeni winni zgłosić się do kancelarii kilka miesięcy przed ślubem, aby zarezerwować termin zawarcia Sakramentu Małżeństwa oraz pobrać karty uczestnictwa w kursie przedmałżeńskim.
  2. Obowiązkiem narzeczonych jest ukończenie kursu przedmałżeńskiego trwającego dwa miesiące. W naszej parafii kurs odbywa się w każdy piatek o godzinie 1930 w sali nr 4
  3. Niecałe trzy miesiące przed datą ślubu nupturienci powinni zgłosić sie do kancelarii parafialnej celem spisania Protokołu przedślubnego. Narzeczeni przynosza ze sobą:
    • metryki Chrztu świetego (pobrane w parafii chrztu; dokument jest ważny sześć miesięcy)
    • dowody osobiste
    • zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłaczających zawarcie małżeństwa pobrane z właściwego Urzędu Stanu Cywilnego (dotyczy ślubu konkordatowego; dokument jest ważny trzy miesiące)
    • świadectwa katechizacji z ostatniej ukończonej klasy
    • przypomnieć sobie datę i parafię Pierwszej Komunii świętej
    • świadectwo Bierzmowania (jeżeli nie jest ono odnotowane na metryce Chrztu świętego)